Pátek 28.07.2017
rajská s těstovinou
Kuřecí gyros, Brambory maštěné máslem, okurkový salát
oběd 2
Dezert:
Mléko
Pondělí 31.07.2017
polévka
oběd 1
oběd 2
Dezert:
doplněk
Úterý 01.08.2017
Nezadáno

Výstava Toulky českou minulostí

Vloženo: 22.6.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 168x
Ve středu 21.6. se konala v Újezdském muzeu vernisáž výtvarné naučné výstavy Toulky českou minulostí. Erby, zbraně, historické postavy, obrázky z českých dějin, projekty o významných českých panovnících – to vše si připravili žáci šesti 4. tříd pod vedením paní učitelek E. Hegyiové, P. Viktorové, V. Němečkové, E. Lukešové, L. Rejmonové a pana učitele K. Nováka.

Na vernisáž, která se konala v sále Polyfunkčního domu, si třídy připravily hudebně literární vlastivědné pásmo. Originálním způsobem za hudebního doprovodu M. Klimešové a J. Pincové zazpívala 4. D (E. Lukešová) píseň Jarka Nohavici "Husita". Věrohodnost textu byla dovršena vlastnoručně vyrobenými husitskými zbraněmi. Třináct žáků ze 4. E (J. Krimlaková) převyprávělo vtipně s pomocí namalovaných obrázků pověst o Horymírovi a Šemíkovi. Poté následoval příchod Karla IV. a jeho družiny v podání 4. B (P. Viktorová) - během středověkého tance dvorních dam nabízeli přítomným návštěvníkům kuchaři domácí slané pečivo. Středověké tóny flétny přivítaly Karla IV. a jeho doprovod, tentokráte v podání 4. A (E. Hegyiová). Karel IV. převyprávěl svůj životopis a seznámil přítomné se svou zálibou sbírání ostatků svatých. H. Vyhnálek, žák 4. F (L. Rejmonová) si připravil podrobný referát o korunovačních klenotech, jejichž repliky zhlédl na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Na závěr vystoupili s písní Jede jede pan Jan a vlastním hudebním doprovodem společně s paní učitelkou žáci 4. C (V. Němečková). Děti s rodiči, sourozenci a prarodiči po ukončení programu navštívily Újezdské muzeum plné dětských prací.