KiVa - Informace a aktuality

KiVa - Informace a aktuality

Program KiVa: Prevence a řešení šikany

Vážení rodiče,

naše škola zavádí nový program s názvem KiVa. Jeho cílem je prevence šikany, intervence při jejím výskytu a vytvoření bezpečného a podpůrného prostředí pro všechny žáky. Program KiVa vznikl ve Finsku a byl úspěšně implementován na mnoha školách po celém světě. Jsme přesvědčeni, že i na naší škole pomůže dosáhnout společného cíle - vytvoření školního prostředí, v němž se každý žák cítí respektován, vítán a v bezpečí.

Co je program KiVa?
Program Kiva zahrnuje komplexní a preventivní opatření, která se zaměřují na předcházení šikaně a následné řešení konfliktů ve škole. Důraz je kladen na budování pozitivního třídního klimatu, podporu sociálních dovedností a empatie mezi žáky.

Na škole působí speciálně proškolený intervenční tým z řad učitelů a poradenských pracovníků, kteří šetří případy šikany.

Jak mohou rodiče podpořit program Kiva?
Mluvte se svým dítětem o tom, co se u něj ve škole děje. Podporujte ho v tom, aby sdílelo své zážitky. Podporujte empatii a respekt doma, učte své dítě důležitosti a respektu k druhým. Vytvářejte doma prostředí, kde se otevřeně mluví o citlivých tématech. Zapojujte se do školních akcí, i tím podpoříte pozitivní školní prostředí.

Věříme, že společným úsilím vytvoříme podnětné, respektující a bezpečné prostředí, v němž každý žák bude moci rozvíjet svůj potenciál.

Více informací o programu získáte na uvedených odkazech nebo u koordinátora programu na škole.

Klára Tvrzová, koordinátor programu KiVa na škole
tvrzova@zspolesna.cz, 281011537

Výše uvedené informace ke stažení zde:

KiVa informace pro rodiče.pdf (Velikost: 135.06 kB)