Pondělí 20.11.2017
Kulajda
Rizoto s vepřovým masem a zeleninou, Kyselá okurka
Opečené gnocci se špenátem a sýrem
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 21.11.2017
Vývar s rýží a zeleninou
Kapustový karbanátek, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Vločková kaše s kakaem,ovoce
Ovocný nápoj
Středa 22.11.2017
Hrstková se zeleninou
Vepřové po italsku, Těstoviny
Čočkovo cizrnový salát,pečivo
Ovocný nápoj,mléko

Vloženo: 24.4.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 2387x

Naše škola je zapojena do programu eTwinning - jedné ze vzdělávacích forem mezinárodní spolupráce a komunity škol. Byl zahájen v roce 2005 jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise. Od roku 2014 je nedílnou součástí Erasmus+, programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport.

eTwinning je založen na mezinárodní spolupráci škol „na dálku“, kdy se učitelé a žáci různých zemí dohodnou na tvorbě společného projektu. Tyto projekty na libovolné téma mají buď krátkodobý nebo dlouhodobý charakter a uskutečňují se zejména prostřednictvím on-line ICT nástrojů s využitím anglického jazyka jako hlavního celosvětově rozšířeného dorozumívacího jazykového prostředku. Aktivity žáků a jejich učitelů probíhají na mezinárodním portálu www.etwinning.net, na kterém je v současné době (údaje z března 2016) zaregistrováno přes 371 tis. účastníků z více než 157 tis. škol (od mateřských po vyšší odborné) spolupracujících na více než 48 tis. projektech. Kromě členských států EU jsou dnes zapojeny i některé další země světa a kooperace je možná na nadnárodní i národní úrovni. Webové prostředí portálu nabízí bezplatný prostor pro nový způsob výuky, uzavřené a bezpečné sdílené prostředí s přístupem pouze pro školy. V rámci realizací projektů může také docházet např. k výměnám výtvarných a jiných prací žáků, dopisování atd.

Důvody, proč se vůbec zapojovat a zavádět eTwinning do výuky na školách:

o   podporuje tvořivost, týmovou spolupráci a komunikaci, projektové dovednosti

o   komunikace žáků a učitelů probíhá s využitím cizího jazyka

o   vyžaduje aktivní zapojení žáků

o   učí děti využívat digitální technologie smysluplným způsobem

o   učí je bezpečně, ohleduplně a legálně se pohybovat v on-line sdíleném prostředí

o   vzdělává zábavným, netradičním a pestrým způsobem v různých oborech a tím může posilovat motivaci a zájem

o   děti se seznámí s jinými národy a kulturami a učí se vzájemnému porozumění, respektu a toleranci

o   prolíná se napříč všemi předměty a posiluje mezipředmětové dovednosti

o   plně koresponduje s požadovanými kompetencemi pro 21. století

o   každý žák může být úspěšný

P R O J E K T Y  N A Š Í  Š K O L Y :

Etwinning 2016/2017

Vloženo: 23.12.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 283x
Naučit se cizímu jazyku je poměrně obtížné, zvláště pokud nemáme možnost v daném jazyce komunikovat. Výbornou, a zároveň finančně nenáročnou, příležitostí smysluplně komunikovat je partnerství mezi školami a jejich žáky. Evropská unie vznik partnerství mezi školami a žáky podporuje mnoha způsoby. Jedním z nich je program etwinning, který poskytuje portál s databází škol a kontaktů. V této komunitě škol je možné domluvit si spolupráci na projektu, který bude rozvíjet nejen komunikaci v cizím jazyce, ale také znalosti rozličných oborů v závislosti na vybraném tématu projektu.

School through the eyes of different generations

Vloženo: 24.4.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 655x

Celkem: 2 článků