Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Pondělí 18.12.2017
Polévka: 
bramborová se zeleninou
Hl. jídlo1: 
zeleninový bulgur, Červená řepa,sýr,ovoce
Hl. jídlo 2: 
Halušky se slaninou a lučinou,ovoce
Dezert: 
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 19.12.2017
Polévka: 
Rychlá s vejci a zeleninou
Hl. jídlo1: 
Smažené motánky
Hl. jídlo 2: 
Těstovinový salát se sýrem a zeleninou,pečivo,jogurt
Dezert: 
Ovocný nápoj
Středa 20.12.2017
Polévka: 
Hrachová
Hl. jídlo1: 
Vepřové na kmíně, Rýže
Hl. jídlo 2: 
Čočkový salát se šunkou,pečivo
Dezert: 
Ovocný nápoj,mléko

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Vánoční strom a sbírka pro Světlušku

Vloženo: 4.12.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 90x
Zvonečky a rolničkami rozsvítily děti, které přišly 3.12. do parku u školy, újezdský vánoční strom. Díky fungující spolupráci Úřadu MČ Praha 21, Sboru dobrovolných hasičů, Masarykovy ZŠ, rodičů, prarodičů a újezdských občanů bylo pro Světlušku pod stromeček vybráno 12 000 Kč.

Rozsvícení stromu předcházelo přivítání Dr. Ondřejem Salvetem, farářem římskokatolické farnosti u kostela Povýšení sv. Kříže v Kolodějích, a zpěvem adventních písní na farní louce. Odtud se vydal Zvonkový průvod do parku před školou. Starostka K. J. Čechová přivítala přítomné a sdělila jim, že finanční výtěžek za občerstvení, poskytnuté ÚMČ Praha 21 a újezdským Sborem dobrovolných hasičů, bude věnován Nadaci Světluška. I letos se první adventní neděle zúčastnila paní Linda Vaňková, zástupkyně Nadačního fondu Českého rozhlasu. Osobně přijela poděkovat do Újezda za podporu zrakově postižených spoluobčanů.

 

Aby se školnímu sboru Sovička lépe zpívalo, postaraly se přítomné děti zvoněním  o rozsvícení stromu. A že to ve vánočně vyzdobeném a ozvučeném altánu pod vedením paní učitelky D. Janoušové sovičkám zpívalo! Odměnou jim byl zasloužený potlesk a slova uznání - sbor je totiž obnoven o nejmladší sovičky z prvních tříd a má před sebou několik vánočních vystoupení. Poděkování patří paní učitelkám E. Hegyiové, M. Lehoučkové a D. Janoušové za otevření adventních dílen a maminkám, které se zapojily do příprav. Dílny nalákaly spoustu dětí k výrobě vánoční dekorace a rodiče využili otevřené školy k zahřátí. Velké poděkování patří maminkám, které za napečené sladké dobroty a dárečky s překvapením utržily 4 200 Kč. Po sečtení finančního výtěžku od maminek, dále za občerstvení a  reklamní předměty Světlušky činila výsledná částka 12 000 Kč. Všem DĚKUJEME.