Schůze Školního parlamentu 8.11.2017

Vloženo: 12.11.2017 | Zobrazeno: 723x
Dne 8. 11. proběhla další schůze školního parlamentu. Velkými tématy se ukázaly záchody a čistota a pořádek v naší škole obecně.

Především se hovořilo o nových záchodech u jídelny. Chlapcům přijde, že čidlo je nastavené na příliš krátký interval a oni se pak dostávají do svízelné situace, kdy jsou uvězněni v kabince potmě. Dívky pak mají pocit, že je na jejich záchodech přílišná koncentrace pavouků. Oboje se řeší ve spolupráci s panem školníkem a uklízečkami. Nicméně zlikvidovat zcela pavouky v těchto podzimních a zimních měsících, kdy se utíkají před zimou schovat k nám do školy, asi zcela nepůjde a především - pavouci přinášejí štěstí :-).

Obecně si žáci často stěžují na zápach na toaletách a nepořádek v šatnách. Tady si ale každý musí sáhnout do vlastního svědomí! Močit do nádobky na záchodovou štětku je určitě skvělá zkouška koordinace pohybu tělních tekutin, ale do školy asi tak úplně nepatří. Rovněž přilepování mokrého toaletního papíru na strop je určitě super zábava, ale zkoušejte si to raději doma.

Na ovoce, na které už nemáte chuť, je v jídelně připravený koš a určitě byste ho neměli lepit na stěny školy. Také nepořádek v šatnách je, milé děti, vaše dílo a na vás především záleží, v jakém prostředí zde žijeme.

Dalším tématem byla zima v kinosále, který se přes noc větrá kvůli nedávnému nátěru. Pokud víte, že budete v kinosále v některé z ranních hodin, teple se prosím oblékněte.

Žáci z přístavby v Čentické ulici si stěžovali na nedostatek místa v šatnách na deštníky. Se svolením učitelky si je můžete dávat do třídy, případně na skříňky. V každém případě si je odnášejte domů. V jednání je i automat na nápoje do přístavby. Děti by mohly navrhnout, kam by se mohl umístit.

Hezké podzimní dny!

Těším se na příště,