Celoroční projekt spolupráce mateřských škol a Masarykovy ZŠ

Vloženo: 12.10.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 788x | Zatím neupraveno
Po celý školní rok 2017/2018 budou probíhat společná setkání dětí z mateřských škol se školáky I. stupně Masarykovy ZŠ. První společná sportovní dopoledne již proběhla a od dětí z MŠ Sluníčko jsme obdrželi příspěvek, který rádi zveřejňujeme společně s rozpisem setkání na celý školní rok.

Sportovní dopoledne MŠ Sluníčko a 3.tříd Masarykovy ZŠ

Začal nový školní rok a s ním i touha poznávat všechno nové a hrát si, jak je pro nás děti přirozené. Proto jsme přivítali výzvu od našich kamarádů, kteří už chodí do „velké“ školy a šli jsme si s nimi společně zasportovat a pobavit se.

Naši třeťáci společně s paní učitelkami pro nás připravili zábavu na školním hřišti. Zkusili jsme si aktivity jako běhání slalomu, házení do dálky, skákání a také běh přes překážky. A ti nejmenší nás podporovali a povzbuzovali tleskáním a úsměvem. Nakonec jsme si všichni společně, nejmladší i nejstarší s chutí zalétali s padákem a radovali jsme se z medailí, které nám třeťáci vlastnoručně vyrobili.

Děkujeme všem školákům a jejich paní učitelkám za sdílenou radost z pohybu a společných her. Rádi si s vámi zase příště přijdeme hrát!

Děti z Mateřské školy Sluníčko.

Po dvě  zářijová úterní dopoledne byl sportovní areál II.stupně naší školy zaplněn dětským smíchem, povzbuzováním a sportovním nasazením. Žáci  3.E  zde připravili pro děti z MŠ  Polesná a Čentická  zábavné sportovní dopoledne. Malí předškoláčci soutěžili v různých atletických disciplínách.  Na čtyřech stanovištích  si děti mohly  vyzkoušet běh přes překážky, hod  raketkou , skok do dálky či přeskoky přes nejrůznější atletické pomůcky a to vše za pomoci jejich starších budoucích spolužáků. Počasí nám přálo, všude vládlo sportovní chování , příjemná atmosféra  a  hlavně padaly  úžasné sportovní výkony

Každý  předškoláček si z těchto  dní  odnesl  medaili, kterou jim  třeťáci  vyvořili  v hodinách pracovní a výtvarné výchovy   a malou sladkůstku.

Sportovní dny byly součástí projektu základní škola pro MŠ jehož cílem je podpořit vzájemnou spolupráci MŠ a ZŠ, usnadnit dětem přechod do základní školy  a  rovněž rozvíjet  sportovní přípravu nejmenších dětí a vzbudit v nich zájem o sport.

Za ZŠ Masarykova Radka Kohoutová

Akce pro MŠ 2017/2018

1.     Sportovní dopoledne   14.9.2017 MŠ Čentická, 26.9.2017  MŠ Polesná

2.     Deštihraní                    16.11.2017 MŠ Sedmikráska a MŠ Rohožník