1. ročník pochodu Za loupežníkem DrHolcem a celonárodní veřejná sbírka pro Světlušku

Vloženo: 10.9.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1666x | Zatím neupraveno
Za krásného slunečného počasí se v sobotu 9.9. uskutečnil 1. ročník pochodu Za loupežníkem DrHolcem, který byl i letos součástí újezdského Týdne zdraví, a stejně jako loni bylo i letos možné finančně podpořit Nadační fond ČRo Světluška. Nově byl náš pochod zařazen do Pohodového trojboje. Za DrHolcem se vydalo 313 turistů.

Čtyři trasy pochodu Klánovickým lesem, dobročinný příspěvek pro Světlušku, absolventské vizitky pochodu a ochutnávka zeleninových salátů v cíli, tvořivý stánek - to vše bylo připraveno pro turisty, kteří se v sobotu dopoledne zúčastnili 1. ročníku pochodu Klánovickým lesem za loupežníkem DrHolcem, jehož organizátory jsou KČT, odbor pohoda Praha, a Masarykova ZŠ, za finanční podpory ÚMČ Praha 21.

Od 7 hodin připravovaly paní učitelky a asistentky pro účastníky pochodu  zeleninové a ovocné saláty ve školní kuchyňce. Tou dobou vyráželo na pochod prvních třináct turistů, kteří si vybrali kupeckou 25 km trasu. Od 8:00 do 10:00 (někteří ještě v 10:30) vyráželi na loupežnickou 5 km, loveckou 7 km nebo královskou 11 km trasu jednotlivci, dvojice a rodinné týmy, nejmladší i v kočárku (viz. fotogalerie), z Újezda nad Lesy, Klánovic, Úval, jiných pražských městských částí, Liberce, Karlových Varů, Ostravy a Brna. Cestou procházeli čtyřmi kontrolami a do popisu trasy dostávali od loupežnic kontrolní razítka, pro děti byly na kontrolních místech připraveny sportovní a znalostní hry.

V cíli byly turistům a cyklistům odměnou pamětní list loupežníka DrHolce, absolventský list Pohodového trojboje, medaile, razítka, turistické vizitky, soutěžní ochutnávka třinácti zdravých salátů (pozn. nejvíce hlasů získal sýrový, ovocný a těstovinový salát) a vločkové palačinky. Pro nejmladší účastníky si paní Šebíková z Romantiky připravila tvořivý stánek, ve kterém si děti mohly pomocí šablony vyrobit loupežnické tričko. Protože se v loňském roce účastníkům pochodu líbila trička organizátorů, měli i dospělí možnost zakoupit si již hotové loupežnické tričko.

Turisté a organizátoři celé akce podpořili Nadační fond Českého rozhlasu Světluška - zakoupením propisek, tykadel, peněženek a zubních kartáčků přibylo Světlušce  4 530 Kč. Pokladničku a dárkové předměty přebírá Rarášek a sbírka v Újezdě nad Lesy bude pokračovat v sobotu 16.9. na multifunkčním hřišti.

Poděkování paním učitelkám, asistentkám, přátelům školy a KČT, a žákům Masarykovy ZŠ

Saláty: M. Hlaváčková, J. Holasová, E. Lukešová, M. Klimešová, R. Kohoutová, I. Poláková, A. Kousalová, A. Podhorná, R. Kohoutová

Loupežnice na trase: V. Valentová, J. Eibichová, L. Krupanská, B. Špalková

Obsluha salátů:  V. Vodička (IX. A), P. Jandová (VII. B), L. Novotná a M. Meuerová (obě IX.A),     A.Bezdíčková (bývalá žákyně školy)