Sto patnáct tisíc pro Kapku naděje

Vloženo: 18.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 705x | Zatím neupraveno
V květnovém Zpravodaji jsme vás informovali o charitativním jarmarku pro Kapku naděje. Charitativní jarmark má na naší škole více jak desetiletou tradici, neboť škola má nejenom vzdělávat, ale i vychovávat …

O konkrétním využití celkové částky (sto patnáct tisíc Kč) si děti rozhodly samy společným hlasováním, které proběhlo na besedě se zakladatelkou a prezidentkou fondu Vendulou Pizingerovou.  Beseda, které se zúčastnili žáci čtvrtých a pátých tříd, proběhla v samotném závěru školního roku, a to jak v budově I. stupně, tak i v budově II. stupně. Děti dostaly na výběr ze tří variant. První variantou byl přístroj, který monitoruje životní funkce pro Nemocnici na Bulovce nebo pro Fakultní nemocnici v Olomouci. Další variantou pak bylo věnovat peněžní částku na výzkum onkologických onemocnění.

Je zajímavé, že se starší děti přikláněly spíše k variantě výzkumu, ty mladší raději volily variantu přístroje, a to konkrétně pro Nemocnici na Bulovce. Po sečtení hlasů tedy zvítězila varianta monitorovacího přistroje pro Nemocnici na Bulovce.

Slavnostní předání šeku proběhne na Galakoncertu Kapky naděje 15. prosince 2017. Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc. Především dětem a jejich pedagogům za přípravu a čas, který této akci věnovali, rodičům a přátelům školy za finanční příspěvky.

Za Masarykovu ZŠ Eva Hegyiová

Foto: V. Valentová a M. Holubová