Pondělí 20.11.2017
Kulajda
Rizoto s vepřovým masem a zeleninou, Kyselá okurka
Opečené gnocci se špenátem a sýrem
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 21.11.2017
Vývar s rýží a zeleninou
Kapustový karbanátek, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Vločková kaše s kakaem,ovoce
Ovocný nápoj
Středa 22.11.2017
Hrstková se zeleninou
Vepřové po italsku, Těstoviny
Čočkovo cizrnový salát,pečivo
Ovocný nápoj,mléko

Výchovný poradce

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: Brouskova | Zobrazeno: 1499x

Výchovná poradkyně, Ing.Dana Brousková, řeší spolu s rodiči vzdělávací a výchovné problémy našich žáků. Úzce spolupracuje s pedagogicko-psychologickou poradnou pro Prahu 9 a v případě potřeby s odborem sociálních věcí úřadu MČ P21. Poskytuje poradenské služby v oblasti přestupu žáka na další stupeň vzdělávání a v oblasti volby povolání.

Konzultace po telefonické domluvě.

Ing. Brousková Dana

E-mail : brouskova@zspolesna.cz

Obvodní pedagogicko-psychologická poradna pro Prahu 9, U Nové školy 871, telefon: 266 310 939, Dr. Marie Jüngling.

Přijímací řízení na obory SŠ s maturitní zkouškou ve školním roce 2017/2018

Jednotná přijímací zkouška, jež se koná formou písemného testu ze vzdělávacího oboru Český jazyk a literatura a písemného testu ve vzdělávacím oboru Matematika a její aplikace ve dvou termínech, je stanovena na tyto dny:

1. termín         12.dubna 2018 – pro čtyřleté obory vzdělání

13.dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

2. termín         16.dubna 2018 – pro čtyřleté obory vzdělání

17.dubna 2018 – pro obory šestiletých a osmiletých gymnázií

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu je stanovena pro všechny obory vzdělání na tyto dny:

1. termín         10.května 2018

2. termín         11.května 2018.

Tyto termíny se nevztahují na obory vzdělání se závěrečnou zkouškou, obory vzdělání s výučním listem, obory zkráceného studia. Dále se nevztahují na obory středních škol skupiny 82 Umění a užité umění, kde se koná talentová zkouška od 2. 1. do 15. 1. podle § 62 odst. 3 školského zákona a obory vzdělání konzervatoří, kde se koná talentová zkouška od 15. 1. do 31. 1. podle § 88 odst. 2 školského zákona.

Odevzdání přihlášek uchazečů ke střednímu vzdělávání nejpozději ke dni 1. března (pro všechny netalentové obory vzdělání).

V prvním kole je možné podat maximálně dvě přihlášky.

Jednotná zkouška se koná 2x v prvním kole přijímacího řízení. Každý uchazeč má v řádném termínu právo konat dvakrát jednotnou zkoušku (do dvou středních škol, popř. dvou oborů vzdělání – započítává se lepší výsledek.

Školní přijímací zkouška v nematuritních oborech vzdělání, pokud je stanovena, se koná v pracovních dnech od 22. do 30. dubna.

V oborech vzdělání skupiny 82 Umění a užité umění (výtvarné a uměleckořemeslné obory, konzervatoře) se jednotná zkouška nekoná.

Odevzdání přihlášek uchazečů ke střednímu vzdělávání nejpozději ke dni 30. listopadu (pro všechny talentové obory vzdělání).

Termíny talentové zkoušky do uměleckých oborů vzdělání zůstávají zachovány, s výjimkou oboru vzdělání Gymnázia se sportovní přípravou, kde se talentová zkouška nově koná v pracovních dnech v období od 2. ledna do 15. února.

Rozhodnutí o přijetí se přijatým uchazečům nevydává. Po vyhlášení výsledků potvrzuje přijatý uchazeč zájem o školu zápisovým lístkem do 10 pracovních dnů. Vzít zpět ZL nově školský zákon neumožňuje. Výjimkou je případ, kdy jej žák bere zpátky pro uplatnění na druhé škole, kde bylo jeho odvolání úspěšné.

Nepřijatým uchazečům se jako dosud oznamuje výsledek přijímacího řízení zasláním rozhodnutí písemně.

Odvolání v případě rozhodnutí o nepřijetí se podává do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí o nepřijetí.

Zápisový lístek bude vydán zákonnému zástupci na ZŠ – termín bude upřesněn.