Pondělí 25.09.2017
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 26.09.2017
Hrstková se zeleninou
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Sekaná pečeně, Brambory maštěné máslem,kyselá okurka,ovoce
Ovocný nápoj
Středa 27.09.2017
Květáková
Vepřová pečeně, Špenát, Bramborové knedlíky
těstovinový salát s tuňákem,pečivo
Ovocný nápoj,mléko

1. ročník celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje

Vloženo: 15.6.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 321x
Ve čtvrtek 15.6. bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu uděleno Masarykově ZŠ čestné uznání (4.-10. místo) za výtvarné práce Ještěrka a Chobotnice vyrobené z použitých kartonů a obalů čajových sáčků. 1. ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo 129 soutěžících, do užšího výběru prošlo 35 projektů, výrobků a výtvarných děl.

V kategorii 4.B-ZŠ  (Nejlepší kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností žáky základních škol) byla škola zařazena do užšího výběru základních škol. Uznání převzaly žákyně Petra Jandová a Hana Hnízdilová ze 6. B, které se svými spolužáky v loňském roce pod vedením Mgr. Václavy Valentové obrazy vytvořily.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický se dnes zúčastnil slavnostního vyhlášení soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“, které se uskutečnilo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu ČR. Soutěž probíhala v pěti kategoriích a zapojilo se do ní široké spektrum účastníků. V rámci vyhlášení byl představen Katalog vítězných a nominovaných projektů. Vyhlášení soutěže moderovala zpěvačka Radka Fišarová, která program zpestřila i svým pěveckým vystoupením.

Cílem soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“ je upozornit na potřebu chovat se k surovinám zodpovědně, s rozumem a péčí. Sdílení zkušeností a inovativních nápadů, jaké jsme na dnešním vyhlášení soutěže viděli, považuji za impuls, který pomůže vzbudit zájem širší veřejnosti o tuto problematiku a dostat tak šetrné způsoby hospodaření se surovinami do širšího povědomí lidí,“ uvedl Eduard Muřický během zahájení slavnostního odpoledne.

Soutěž probíhala v pěti specializovaných kategoriích zaměřených na základní, střední a vysoké školy, na firemní sektor a na sféru veřejné správy. Každou kategorii hodnotila porota složená z odborníků na příslušnou problematiku z řad zástupců MPO, MŠMT, vysokých škol, odborných asociací, organizací a svazů.

zdroj: Odbor komunikace a marketingu 10500, MPO, 15.6.2017