Pondělí 20.11.2017
Kulajda
Rizoto s vepřovým masem a zeleninou, Kyselá okurka
Opečené gnocci se špenátem a sýrem
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 21.11.2017
Vývar s rýží a zeleninou
Kapustový karbanátek, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Vločková kaše s kakaem,ovoce
Ovocný nápoj
Středa 22.11.2017
Hrstková se zeleninou
Vepřové po italsku, Těstoviny
Čočkovo cizrnový salát,pečivo
Ovocný nápoj,mléko

1. ročník celostátní soutěže Přeměna odpadů na zdroje

Vloženo: 15.6.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 368x
Ve čtvrtek 15.6. bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu uděleno Masarykově ZŠ čestné uznání (4.-10. místo) za výtvarné práce Ještěrka a Chobotnice vyrobené z použitých kartonů a obalů čajových sáčků. 1. ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo 129 soutěžících, do užšího výběru prošlo 35 projektů, výrobků a výtvarných děl.

V kategorii 4.B-ZŠ  (Nejlepší kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností žáky základních škol) byla škola zařazena do užšího výběru základních škol. Uznání převzaly žákyně Petra Jandová a Hana Hnízdilová ze 6. B, které se svými spolužáky v loňském roce pod vedením Mgr. Václavy Valentové obrazy vytvořily.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Eduard Muřický se dnes zúčastnil slavnostního vyhlášení soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“, které se uskutečnilo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu ČR. Soutěž probíhala v pěti kategoriích a zapojilo se do ní široké spektrum účastníků. V rámci vyhlášení byl představen Katalog vítězných a nominovaných projektů. Vyhlášení soutěže moderovala zpěvačka Radka Fišarová, která program zpestřila i svým pěveckým vystoupením.

Cílem soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“ je upozornit na potřebu chovat se k surovinám zodpovědně, s rozumem a péčí. Sdílení zkušeností a inovativních nápadů, jaké jsme na dnešním vyhlášení soutěže viděli, považuji za impuls, který pomůže vzbudit zájem širší veřejnosti o tuto problematiku a dostat tak šetrné způsoby hospodaření se surovinami do širšího povědomí lidí,“ uvedl Eduard Muřický během zahájení slavnostního odpoledne.

Soutěž probíhala v pěti specializovaných kategoriích zaměřených na základní, střední a vysoké školy, na firemní sektor a na sféru veřejné správy. Každou kategorii hodnotila porota složená z odborníků na příslušnou problematiku z řad zástupců MPO, MŠMT, vysokých škol, odborných asociací, organizací a svazů.

zdroj: Odbor komunikace a marketingu 10500, MPO, 15.6.2017