Výstava Újezd očima dětí

Vloženo: 15.5.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 751x | Zatím neupraveno
Zveme žáky, pedagogy, rodiče a přátele naší školy na vernisáž výstavy a výstavu samotnou "Újezd očima dětí", která se koná ve čtvrtek 18.5.2017 od 17 hodin v Újezdském muzeu. Výstava potrvá do 15.6.2017. Malou ochutnávku vystavených prací přinášíme ve fotogalerii.

Třída/družina Vyučující
dívky ze školní družiny Monika Krannichová
2. D Jitka Tmějová
3. C Tereza Piňosová
3. D Hana Štěpánková
3. F Táňa Svobodová
Malíři Daniela Janoušová
4. F Lenka Rejmonová
5. A Václava Valentová
5. E, 6. B, 6. C Karel Novák
6. A, 7. B Lib uše Najmanová
7. C, 9. A Jana Kurková
9. C Anna Kousalová

Vybrané obrázky z této výstavy budou součástí publikace "Kraje očima dětí". Více informací viz. článek z Újezdského zpravodaje 11/2016:

"Kniha v zamýšleném několikatisícovém nákladu představí také naši obec v širokém okruhu spolupracujících obcí, v krajích, na celostátní úrovni i v turistických a informačních centrech mnoha zemí v zahraničí. Na čtyřech stránkách knihy si budou čtenáři moci přečíst zajímavosti z újezdské historie i současnosti v českém i anglickém jazyce a potěšit se vybranými dětskými ilustracemi, které povídání o Újezdě nad Lesy doprovodí. A kdo bude autorem ilustrací? Přece újezdské děti. Do projektu jsou zapojeny naše školky a základní škola. S obrázky se bude moci veřejnost seznámit na výstavě v Újezdském muzeu od května do června 2017. Poté porota složená z učitelů, zástupců městské části a muzejní rady vybere ty práce, které co nejlépe a nejoriginálněji vystihnou naši obec a povídání v knize doprovodí. Naše obec se rozhodla podpořit velmi zajímavý a podnětný projekt, reflektující sté výročí vzniku samostatného československého státu, jež si v následujícím roce – 2018 - připomeneme. History o.s., nositel práv projektu „Galerie talentů“, ve spolupráci s obcemi celé České republiky připravuje reprezentativní dvojjazyčnou publikaci, která vzniká pod záštitou Asociace českých krajů, Svazu měst a obcí, dalších organizací a vrcholných orgánů státní správy ČR."

Eva Danielová, Lucie Molínová