Hurá na lyže - lyžařský výcvikový kurz 8. tříd, zážitky žáka 4. A ze školy v přírodě

Vloženo: 16.3.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 884x | Zatím neupraveno
Na přelomu února a března vyrazili žáci naší školy do Pece pod Sněžkou v Krkonoších - osmáci na lyžařský výcvikový kurz, 4. A na školu v přírodě.

Když v sobotu  4. března odjížděl z Prahy do Pece pod Sněžkou autobus plný natěšených lyžařů  na školní lyžařský výcvik, byly na některých tvářích dětí i rodičů vidět rozpaky, zda-li si vůbec zalyžují. Celý týden se však nesl v duchu nádherného převážně slunečného počasí a sněhu bylo víc než dostatek. Žáci a žákyně osmých tříd si tak mohli na krkonošských sjezdovkách dostatečně zdokonalovat své lyžařské znalosti a dovednosti.

Rovněž s běžkami, na kterých někteří stáli poprvé v životě, se většina z nich poprala skvěle.

Na každém lyžařském výcviku bývá zvykem a rovněž povinností využít třetí den k odpočinku a relaxaci.  My jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou na bobovou dráhu. Volné odpoledne zakončil člen horské služby zajímavou besedou.

V závěru týdne čekalo na lyžaře zápolení ve slalomu, které bylo do poslední chvíle napínavé a všichni s chutí fandili. O některých umístěních rozhodovaly doslova setiny. To nám ukázalo, že všichni udělali během týdne obrovský pokrok. Nejen začátečníci, kteří se již nebáli vyjet na větší sjezdovku a nechat se vyvézt čtyřsedačkovou lanovkou, ale také zkušení borci, kteří vypilovali techniku.

Všichni účastníci lyžařského kursu si  zaslouží velikou pochvalu za výborné lyžařské dovednosti a za své chování na svahu i mimo něj.

V průběhu celého týdne nedošlo k žádnému zranění či onemocnění , a tak lze uplynulý týden na horách hodnotit jako velmi vydařený.

Radoslava Kohoutová