Den Země a sbírání víček pro Verunku, žákyni Masarykovy ZŠ

Vloženo: 14.3.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1422x | Zatím neupraveno
Odbor životního prostředí a dopravy MČ Praha 21 opět pořádá akci, letos s názvem DUBEN, měsíc bezpečnosti na silnicích a Dne Země. Akce se bude konat v pátek dne 28. dubna na Multifunkčním sportovišti. Dopolední program od 9:00 do 12:00 hod je určen pro mateřské školky a pro školu, odpolední program od 13:00 do 18:00 hod je určen pro veřejnost.

V rámci této akce opět vyhlašujeme soutěž pro žáky Vaší školy a to  ve sběru víček od pet lahví. Prvním třem třídám bychom zaplatili opět výlet do Zoo Praha.

Finanční částka, která se utrží z nasbíraných víček, půjde na podporu Vaší žákyně Verunky Pilné. Jelikož výkup víček se pohybuje cca 5 Kč za  1 kg, takže za výkup víček většinou dostaneme kolem cca 2500 Kč, rozhodli jsme tedy i pro vyhlášení finanční sbírky. V současné době je domluvena přes Konto Bariéry finanční sbírka do pokladničky nebo převod na transparentní účet.
Verunka Pilná se narodila s dětskou mozkovou obrnou a potřebuje finanční prostředky na kompenzační pomůcku ve výši 129.000,-Kč a finance na rehabilitaci s robotem Lokomat, který přispívá ke zlepšení chůze. ( 10 lekcí rehabilitace stojí 27.000,-Kč.)

Martina Cermanová

MČ Praha 21

Odbor životního prostředí a dopravy, externista

Staroklánovická 260