Recitace žáků 5. tříd

Vloženo: 12.3.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1978x | Zatím neupraveno
V pátek 10. 3. 2017 se konalo školní kolo v recitaci žáků pátých tříd. Školnímu kolu předcházela třídní kola, kdy z jednotlivých tříd postoupilo celkem 12 žáků do kola školního.

Zúčastnily se třídy 5. A (V. Valentová), 5. B (J. Kotasová), 5. D (B. Neumanová), 5. E (K. Novák).

Porota byla postavena před velmi obtížný úkol, protože kvalitních recitátorů se sešlo skutečně mnoho. Texty byly předneseny s mimořádným citem, osobním zaujetím a dramatickým výrazem. Nejoblíbenějším autorem byl Jiří Žáček. Další texty zazněly například od K. H. Borovského, J. Vodňanského, M. Kratochvíla...

Po vyhodnocení poroty, kde byli zastoupeni žáci i učitelé, nakonec zvítězili:

1. místo: Nela Trávníčková - 5. E

2. - 3. místo: Veronika Měšťánková - 5. B

2. - 3. místo: Vojtěch Šrámek - 5. D

Výhercům blahopřejeme.

Každá třída obdržela sladké odměny a pochvalný list.