Celostátní soutěž Ministerstva průmyslu a obchodu ČR „Přeměna odpadů na zdroje“

Vloženo: 16.2.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 759x | Zatím neupraveno
Žáci 4. – 8. tříd a Lovci (zájmový kroužek) se zapojili do 1. ročníku celostátní soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu ČR „Přeměna odpadů na zdroje"

Motto soutěže: „Našim cílem je osvěta v oblasti Oběhového hospodářství, jehož nedílnou součástí jsou druhotné suroviny. Věříme, že vítězné projekty, práce a díla budou představovat novou cestu k šetrnému nakládání se zdroji jejich opětovným využíváním, která povede k úspoře primárních surovin s pozitivním vlivem na životní prostředí a zdraví lidí."

Školních prací se týká kategorie 4B — Kolektivy SŠ, SOU, ZŠ a zařízení pro volnočasové aktivity. Cílem soutěže pro tuto kategorii je kreativní a originální využití použitých výrobků, materiálů nebo jejich částí, které již neslouží původnímu účelu. Soutěžní projekty bude hodnotit pětičlenná komise. Ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek, CSc. předá vítězům na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže v dubnu 2017 reprezentativní diplomy, věcné či zážitkové ceny (výtvarné potřeby, vstupenky do divadla, výstavy, ZOO). Vítězné práce budou vystaveny v prostorách ministerstva, v případě zájmu i na dalších místech.