Vánoční Krabice od bot 2016

Vloženo: 7.12.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1262x | Zatím neupraveno
Třída 3. F se zúčastnila 5. ročníku charitativní akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Sběr dárků probíhal letos od 14.11. do 3.12., dárky budou předávány od 7.12. do 16.12.2016.

S pomocí rodičů děti připravily šest větších "Krabic od bot". Naplnily je různými dárky, zabalily je  a s paní učitelkou Táňou Svobodovou a paní asistentkou Ivetou Ploužkovou je osobně předaly na sběrné místo v Klánovicích.

Děkujeme paním učitelkám, dětem a rodičům za uskutečnění této akce - pro děti z rodin, které se ne vždy vlastní vinou dostávají do složitých životních situací, to budou třeba jediné letošní vánoční dárky.

Jak projekt funguje?

Prázdnou krabici od bot naplní děti dárky podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte, tyto údaje je třeba vyznačit na krabici zvenku. Až krabici s dětmi zabalíte, donesete ji na některé ze sběrných míst.

Předání dárků dětem

Ze sběrných míst pak před Vánocemi organizátoři zajistí převoz krabic do předem vytipovaných míst, kde místní instituce, uspořádají vhodný způsob jejich předání. Někde půjde přímo o tzv. sociálně vyloučené lokality, jinde bude distribuce mířit k chudším rodinám, které žijí mezi ostatními. Někde je přiměřené uspořádat vánoční večírek v kostele či ve společných prostorách, klubech, místech setkávání.

Kdo projekt garantuje?

Letos se nově hlavním příjmovým a výdejním místem stává sbor ČCE Žižkov I. Prokopova 216/4, Praha 3. Záštitu projektu poskytují Československá církev evangelická a Diakonie ČCE.

Informace použity z www.krabiceodbot.cz