Advent 2016 a sbírka pro Světlušku

Vloženo: 30.11.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 2157x | Zatím neupraveno
Tradiční přivítání adventu a rozvícení vánočního stromu připadl v letošním roce na 27. listopadu.

Na farní louce pod Masarykovou ZŠ přivítal přítomné Dr. Ondřej Salvet, farář z Koloděj. Po zpěvu adventních písní se vydal Zvonkový průvod do parku před I. stupeň Masarykovy ZŠ. Ze zkušeností z předchozích let bylo naplánováno rozsvícení stromu na 17.30, ale účastníci průvodu došli do parku již v 16.50. Původně naplánové rozsvícení stromu a vystoupení Sovičky bylo na žádost mnoha přítomných posunuto. Starostka Karla Jakob Čechová vyzvala děti, aby pomocí zvonečků přivolaly anděly a ti pomohli rosvítit vánoční strom! Povedlo se.

Letošní zahájení adventu bylo spojeno s dobročinnou sbírkou pro Nadační fond ČRo Světluška. Linda Vaňková, vedoucí sbírky Světluška, krátce pohovořila o poslání nadace a poděkovala Újezdu nad Lesy za pokračující spolupráci (první újezdská sbírka proběhla při 0. ročníku pochodu Za loupežníkem Drholcem). Pro Světlušku zpíval pod zářícím stromem  pěvecký sbor Sovička pod vedením paní učitelky Mgr. Daniely Janoušové písně Bílý slon, Já malý přicházím koledovat, Haleluja, Štědrý večer, To je křiku, Hurónská koleda, Vánoční strom a Sovičkami oblíbenou koledu Ondráši, Matóši. Ve stánku Světlušky bylo možné získat za předepsaný min. příspěvek od 30 do 50 Kč reklamní předměty (svítící náramky, propisky, tykadla, omalovánky). Maminky a děti ze 3. E vyrobily keramické ozdoby a napekly koláče, finanční příspěvek byl vložen do pokladničky Světlušky. Celková částka činí 10 150 Kč. Děkujeme!!!

Poděkování za pomoc patří žákům Masarykovy ZŠ - Viktoru Vodičkovi z VIII. A a žákyním VII. B Elišce Hájkové, Kateřině Dlabačové, Anně Donátové a Sofii Anně Jakob, a zaměstnancům Úřadu MČ Praha 21 Lucii Molínové, Josefu Orlovskému, Zdeňku Voříškovi, Vladimíru Saitzovi ml. a Ondřeji Novotnému.