0. ročník pochodu Za loupežníkem Drholcem a sbírka pro Světlušku

Vloženo: 12.9.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1276x | Zatím neupraveno
V sobotu 10.9. se uskutečnil 0. ročník pochodu Za loupežníkem Drholcem a sbírka pro Nadaci Světluška. Obě akce byly součástí Týdne zdraví.

Několikakilometrová procházka Klánovickým lesem, dobročinný příspěvek pro Světlušku, absolventská vizitka pochodu a ochutnávka zeleninových salátů v cíli. To vše bylo připraveno pro turisty, kteří se v sobotu dopoledne zúčastnili 0. ročníku pochodu Klánovickým lesem za loupežníkem Drholcem.

Od 7 hodin připravovaly paní učitelky pro účastníky pochodu  zeleninové a ovocné saláty v nové školní kuchyni. Od 8:00 do 10:00 (někteří ještě v 10:30) vyráželi na 5, 7 nebo 11ti kilometrovou trasu jednotlivci, dvojice a rodinné týmy, nejmladší i v kočárku (viz. fotogalerie), z Újezda nad Lesy, Klánovic, Úval, jiných pražských městských částí, Liberce, Pardubic, Hrádku nad Nisou, Duchcova a Brna. Cestou procházeli i čtyřmi kontrolami a do popisu trasy dostávali od loupežnic kontrolní razítka. V cíli jim byly odměnou pamětní list, medaile, razítka, turistická vizitka a soutěžní ochutnávka zdravých salátů (pozn. nejvíce hlasů získal sýrový salát, avokádová pomazánka a těstovinový salát). Turisté a organizátoři celé akce podpořili Nadační fond Českého rozhlasu Světluška - zakoupením propisek, tykadel, píšťalek a náramků přibylo Světlušce do kasičky 5 500 Kč.

Poděkování paním učitelkám, paní vychovatelce, újezdským občankám a žákům Masarykovy ZŠ

Saláty: M. Hlaváčková, J. Holasová, L. Najmanová, K. Bělohubá, R. Kohoutová, I. Poláková, A. Kousalová, J. Pincová

Loupežnice na trase: V. Valentová, J. Eibichová, B. Jirsová, L. Blánová

Obsluha salátů: S. A. Jakob, A. Donátová, K. Dlabačová, E. Hájková (dívky VII.B), F. Goldman (VIII. A)