Logická olympiáda 2016

Vloženo: 7.9.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1325x | Zatím neupraveno
Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. (viz. www.logickaolympiada.cz)

Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování

Soutěž je vyhlášena pro pět kategorií:

Kategorie MŠ: mateřské školy

Kategorie A1: žáci 1. třídy základní školy

Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (2. – 5. třída).

Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií).

Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti běžného denního studia SŠ (gymnázium, SŠ, učiliště, konzervatoř atd). Maximální věk studenta je omezen na 20 let, soutěžit tedy mohou jen děti a studenti  mladší než 1.9.1996.

Harmonogram soutěže:

1. srpna 2016 - 30. září 2016 - registrace soutěžících a škol

Základní kolo proběhne pro

kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  ve dnech 1. – 7. října 2016

kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. -  14. října 2016

kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 15. – 21.  října 2016

kategorii MŠ a A1: mateřské školy a 1. ročník základní školy ve dnech 22. - 28.  října 2016

V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Délka testu je 20 minut (kategorie MŠ a A1), 30 minut (kategorie A a B) nebo 35 minut (kategorie C), takže je možné jej řešit během jedné vyučovací hodiny. Nejlepší řešitelé  z kategorií A, B a C postoupí do krajských kol. Nejlepší řešitelé z kategorie MŠ ve vybraných okresech postoupí do okresních kol. Soutěžící z kategorie A1 absolvují jen základní kolo a nepostupují do krajských kol.

4. listopadu 2016: krajská kola pro kategorii A, B a C

V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

Více informací na www.logickaolympiada.cz