2. třídy navštívily výstavu o Karlu IV.

Vloženo: 24.5.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1504x | Zatím neupraveno
Paní učitelky 2. tříd Masarykovy školy využily poslední dny k návštěvě výstavy o českém a německém králi, a římském císaři Karlu IV. (výstava skončila v sobotu 21.5.)

Děti si vyslechly výklad o narození Karla IV., jeho rodičích, nelehkém dětství, vzdělání, zraněních, smrti, manželkách, dětech, založení Karlovy Univerzity. Na obrázcích, jejichž autory jsou žáci 5.- 9. tříd Masarykovy ZŠ, děti poznaly všechny důležité stavby - Karlův most, Karlštejn, Staroměstskou věž, Katedrálu sv. Víta, a žáky VII. B vytvořené korunovační klenoty, které se staly součástí turistické vizitky.

A velká pochvala na závěr: děti byly na výstavu připravené ze školy, domova, některé poslouchaly pořady v rádiu nebo zhlédly nový film na ČT. Byla radost vyprávět připraveným a zasvěceným posluchačům 😊