Výsledky sběru víček pro Tairu

Vloženo: 18.5.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1096x | Zatím neupraveno
Charitativní projekt "Víčka pro Tairu" byl organizován Odborem životního prostředí MČ Praha 21. Autorkou zkráceného textu (plné znění je zveřejněného na www.praha21.cz) je Martina Cermanová, pracovnice OŽPD MČ Praha 21.

"V letošním roce jsme si opět připomněli mezinárodní Den ZEMĚ, který se podle Organizace spojených národů slaví 22. dubna. Odbor životního prostředí a dopravy zorganizoval v Újezdě nad Lesy oslavu tohoto dne v pátek 6. května. Akce proběhla v rámci místní agendy 21 na multifunkčním sportovišti v ul. Čentické. Dopolední program byl určený pro 600 dětí ze školek našeho správního obvodu Prahy 21, kterým jsme v divadelním sále Masarykovy ZŠ připravili divadelní představení. Na multifunkčním sportovišti jsme měli připravené stánky s ekologickou tématikou, se kterými se mohli dopoledne seznámit nejen děti ze školek, ale i děti z Masarykovy základní školy. Odpolední moderovaný program byl určen pro veřejnost.

Celá akce byla zaměřena na charitativní projekt a to sběr víček od pet laví pro Tairu, které jsou tři roky a již podruhé se léčí s onkologickým onemocněním v oblasti hlavičky. Této akce se Taira s maminkou měla zúčastnit, ale bohužel z důvodu náhlé hospitalizace nemohly přijet. Za všechny bych chtěla popřát Taiře, aby se brzy uzdravila a její stav se zlepšil. Pro Tairu máme připravené dárečky, které jí co nejdříve předáme.

Na akci jsme také zveřejnili výsledky soutěže ve sběru víček od pet lahví, které se zúčastnily děti z Masarykovy ZŠ. První místo vyhrála třída 2 E, která nasbírala 114,5 kg víček, druhé místo obsadila třída 4C s 36 kg víček a třetí místo patřilo třídě 3C, která nasbírala 29 kg víček.

Sběr víček neprobíhal jen ve škole, ale víčka se shromažďovala i na MČ Praha 21 a také se zapojili některé školky. Celkem se tedy nasbíralo kolem 387,5 kg víček, což je v přepočtu 193 750 kusů.
Víčka odvezeme do výkupu a finanční výtěžek předáme Taiře. Výkupní cena víček je kolem 4,50 až 5,-Kč za 1 kg."

Výsledky sběru víček pro Tairu (Velikost: 74.69 kB)