Pochod po stopách Karla IV.

Vloženo: 9.5.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 2458x | Zatím neupraveno
V sobotu 7.5. se Újezdské muzeum opět zapojilo do celopražských oslav k 700. výročí narození Karla IV., které pořádala MČ Praha 2. Ve spolupráci s Klubem českých turistů byly naplánovány turistické akce pěší, na kole, po vodě.

Místem startu trasy 11 km Újezd nad Lesy - středověká vesnice Hol - Újezd nad Lesy, a trasy 33 km Újezd nad Lesy- středověká vesnice Hol - Karlovo náměstí bylo naše muzeum. Po registraci dostalo přibližně 70 účastníků mapu trasy a sběratelé razítko muzea. Po návratu do muzea nebo na Karlovo náměstí obdrželi turisté pamětní list, k zakoupení byly výroční turistická známka s Karlem IV. a absolventská vizitka. Zvláště z ní jsme měli velkou radost, protože hlavními motivy jsou kromě Karlštejna, Karlova a Karlova náměstí také klenoty vyrobené žáky VII. B Masarykovy ZŠ. Ty jsou součástí újezdské výstavy o Karlu IV., která zaujala nejen tvůrce vizitek z KČT, ale i účastníky pochodu.