Plavecko-běžecký pohár

Vloženo: 14.4.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1913x | Zatím neupraveno
V pátek 1. dubna se 32 žáků naší školy zúčastnilo Plavecko-běžeckého poháru pražských škol, letos již pátého kola jarní části 15. ročníku.

V pátek 1. dubna se 32 žáků naší školy zúčastnilo Plavecko-běžeckého poháru pražských škol, letos již pátého kola jarní části 15. ročníku. Plaveckou část si děti odplavaly v krásném prostředí plaveckého areálu Na Šutce v Praze 8, v běžeckém závodě pak zdolávaly lesní cesty Čimického háje. Stejně jako v předchozích kolech se na startovní čáru postavilo téměř 250 závodníků a závodnic v šesti kategoriích. Přes chladné a deštivé počasí všichni zdárně proběhli cílovou páskou, kde na ně čekalo malé občerstvení a tradiční pamětní přívěsek s logem MČ Praha 8. Ti nejlepší pak obdrželi medaile a sklidili obrovský potlesk na stupních vítězů.

Přestože se nám v tomto kole poprvé nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, získali jsme 4., 5. a 6. místo v nejvíce obsazené  kategorii chlapci VI. - VII. třída (Filip Goldman VII. A, Petr Rathouský VI. C a Martin Vrba VI. C) a v první bodované desítce skončily i Majda Malátová V. C a Anička Vosecká IV. A v kategorii dívky IV. - V. třída. V celkovém pořadí za všechna kola se stále drží na 2. místě Filip Goldman. Další kolo se uskuteční 29. 4. v Praze 4. Vzhledem k nadšení všech účastníků doufáme, že v tomto kole opět dosáhneme na stupně vítězů.

Radka Kohoutová a Anička Kousalová, Masarykova ZŠ