Zápis ze ŠR ze dne 8.2.2016

Vloženo: 17.3.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 850x | Zatím neupraveno

konaného dne 8. 2. 2016

Přítomni: Zdeňka Soukupová, Karla Jakob Čechová, Petra Brožová, Radka Hofmannová, Květoslava Bělohubá,  Kateřina Nádvorníková

Host: Alena Sochůrková, ředitelka školy

Program jednání ŠR:

1. Přivítání členů školské rady a ředitelky školy

2. Seznámení s děním ve škole

3. Schválení úprav školního řádu platného od 1. 2. - v příloze

4. Zápis do prvních tříd

5. Volba předsedy školské rady

6. Různé

7. Závěr

1. Přivítání členů školské rady a ředitelky školy

Ředitelka školy Alena Sochůrková přivítala přítomné členy školské rady, předala jmenovací listinu členům zvoleným z řad zákonných zástupců. Bylo konstatováno, že rada je usnášeníschopná.

2. Seznámení s děním ve škole

V úvodní promluvě paní ředitelka seznámila členy s děním v MZŠ.

Paní ředitelka A. Sochůrková zmínila:

• Přechod na elektronickou žákovskou knížku a třídní knihu, nutnost postupného dovybavování PC technikou a modernizací té stávající.
  • Dochází k opravám ve škole, připravuje se oprava kotelny v budově Staroklánovická 230, upravuje se prostranství před budovou v Polesné 1690 (byli vyzvání žáci 2. stupně, aby navrhli možnost úpravy).
  • Probíhá výstavba nových prostor pro výuku (za budovou II. stupně MZŠ).
  • Došlo k personálním změnám v ekonomickém vedení školy.
  • Připravují se nové webové stránky MZŠ.
  • Podporuje se další vzdělávání pedagogů, dochází k hospitacím ve vyučování (p. ředitelka konstatovala vysokou kvalitu vyučování).
  • Výsledky průzkumu o kvalitě školy (průzkum proběhl mezi rodiči při listopadových třídních schůzkách)
  • Došlo k realizaci mnoha úspěšných akcí, které připravili pedagogové a žáci MZŠ (Den otevřených dveří, školy v přírodě, lyžařský kurz, sportovní soutěže, různá kulturní vystoupení, besídky, spaní ve škole, atd.).
  • Úspěch žáků MZŠ v logické olympiádě a okresním kole matematické olympiády
  • Nově se stala MZŠ partnerem Menzy ČR (v prosinci měli žáci možnost se zúčastnit testování  IQ).

Školská rada bere zprávu na vědomí. Paní ředitelka taktéž přislíbila kvalitnější informování o školních akcích na webu školy.

3. Schválení úprav školního řádu platného od 9. 2.  (viz příloha č. 1)

Členové školské rady prostudovali úpravy školního řádu a ŠVP, které jim v předstihu zaslala ředitelka školy. Paní Zdeňka Soukupová vznesla dotaz, zda zvolená klasifikace, která je založena na přesné hranici váženého průměru pro jednotlivé klasifikační stupně celkového pololetního hodnocení, není nevhodná pro žáky MZŠ. Zvláště pokud jsou žáci dlouhodobě nemocní v období uzavírání klasifikace a nemohou si tak případně známku zlepšit. Paní Květoslava Bělohubá vysvětlila možnosti žáka a zdůraznila individuální přístup pedagogů.

Dále paní Zdeňka Soukupová upozornila na některé gramatické nesrovnalosti v textu školního řádu a nutnost napravit grafickou úpravu. Ředitelka školy zajistí nápravu.

Usnesení: Školská rada schvaluje předmětné úpravy školního řádu.

4. Zápis do prvních tříd

Ředitelka školy informovala přítomné o výsledcích zápisu do prvních tříd. K zápisu dorazilo 197 dětí. Ve školním roce 2016/17 bude pravděpodobně otevřeno šest prvních tříd.

5. Volba předsedy školské rady

Do čela školské rady byly navrhnuty dvě kandidátky, paní Zdeňka Soukupová a paní Květoslava Bělohubá. Obě kandidaturu přijaly. Následovalo hlasování.

Zdeňka Soukupová - 1 hlas pro, 3 hlasy proti, 2 se zdržely

Květoslava Bělohubá - 3 hlasy pro, 0 hlasů proti, 3 se zdržely

Za předsedkyni školské rady byla zvolena Květoslava Bělohubá, která návrh přijala.

6. Různé

• Návrh p. Kudláčka na pozdější začátek vyučování.

Školská rada návrh prodiskutovala. Není znám větší zájem ze strany rodičů. Jako problematické se jeví navazování školní autobusové linky. Taktéž mnozí rodiče vítají, když mohou děti dovést do školy a dále pokračovat do zaměstnání v ranní dopravní špičce (cesta se jim časově prodlužuje).

Usnesení: Školská rada nesouhlasí s návrhem pana Kudláčka na pozdější začátek  vyučování.

• Paní ředitelka informovala o konání charitativního jarmarku dne 22. 3. 2016. V následné diskuzi bylo navrhnuto, zda by nebylo možné vybraný finanční obnos věnovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin z Újezdu nad Lesy (zajistit tím financování plavání, krátkodobých ozdravných pobytů, obědů). Paní K. Jakob Čechová nabídla, že se na podmínky bude informovat na Oddělení péče o děti ÚMČ Praha 21 a s podmínkami seznámí paní ředitelku A. Sochůrkovou. Paní ředitelka poté návrh přednesla na poradě pedagogického sboru, kde přijat nebyl. Výtěžek bude věnován nadaci Kapka naděje. Paní ředitelka poté emailově informovala školskou radu o výsledcích hlasování i důvodech zamítnutí návrhu.

7. Závěr

Poděkování přítomným za účast na školské radě. Byl stanoven termín příštího zasedání na pondělí

18. dubna 2016 od 18. hod.

Zapsala Kateřina Nádvorníková