Soutěže ve Finanční gramotnosti, Tuta Via Vitae a SAPERE soutěž

Vloženo: 2.3.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1191x | Zatím neupraveno
V prosinci letošního školního roku se žáci 2. stupně naší školy zapojili do prvního ročníku nové soutěže „Tuta Via Vitae“ – bezpečná cesta životem pro občana EU.

Tato soutěž vzdělává své účastníky v požární ochraně, bezpečnostní problematice, krizových situacích, ve zdravotní problematice, v právech a povinnostech občanů. Dále jsme se zapojili do 6. ročníku soutěže „SAPERE – vědět jak žít“. Tato soutěž se zabývá problematikou správného životního stylu, ochranou našeho životního prostředí, výživou, sportem. A nakonec do 7. ročníku soutěže „Finanční gramotnosti“ vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěžilo se online formou a nejlepší žáci, kteří se ve školních kolech umístili na prvních místech, se stali členy tříčlenného družstva, které reprezentovalo naší školu v okresním kole.

V soutěži „Tuta Via Vitae“ nás reprezentovali:

1. Adéla Kukačková 8.B

2. Hana Krejcarová 8.A

3. Jakub Matějíček 8.B

V soutěži „SAPERE – vědět jak žít“ nás reprezentovali:

1. Andrea Poláčková 8.B

2. Klára Soustružníková 9.C

3. Pavlína Řeháková 9.C

V soutěži „Finanční gramotnosti“ nás reprezentovali:

1. David Kny 8.A

2. Petr Novotný 8.C

3. Michal Hroch 8.A

Týmy v soutěži „Tuta Via Vitae“ a „SAPERE – vědět jak žít“ se v okresním kole umístily na 1. místě a postupují tak do dalšího krajského kola. Tým v soutěži „Finanční gramotnosti“ se v okresním kole umístil na krásném 2. místě.

Děkujeme všem žákům za účast a vítězným týmům přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které proběhne v březnu.