Vernisáž Karel IV. a soluňští bratři

Vloženo: 2.3.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1259x | Zatím neupraveno
Vážení rodiče, prarodiče, přátelé naší školy, dovolujeme si vás tímto pozvat na mimořádnou výstavu, kterou k 700. výročí narození Karla IV. připravilo Újezdské muzeum ve spolupráci s Masarykovou ZŠ. Tím se Újezd nad Lesy zapojil k celorepublikovým oslavám tohoto významného výročí a výstava bude propagována prostřednictvím Pražské informační služby.

Program vernisáže výstavy

Zahájení a přivítání hostů, na plátně vytepaný portrét Karel IV. od p. Vladimíra Štěpánka, újezdského občana

Kdo byl Karel IV.? (žákyně 5. C)

Projev kurátora R. Vambery

Ukázka Glagolské mše L. Janáček, na plátně Karel IV. od Jana Očka

Hudební vystoupení dětí 5. A (Do věží, Lásko má já stůňu), na plátně obrázky žáků Masarykovy ZŠ

Čtení ukázky z Vita Caroli - Michal Theer, bývalý žák MAsarykovy ZŠ, člen MR, na plátně ilustrace z knihy

Středověká vesnice Hol - info Z. Kazdová Újezdský STROM, fotky z Hole

Jan Neruda Romance o Karlu IV. - žáci 5. C, obrázek dětí Masarykovy ZŠ

Filmový kroužek MZŠ - 10ti minutový záznam z natáčení v Muzeu Karlova mostu s Dr. Jiřím Rakem, před filmem foto žáků FK

Doprovodné programy:
Besedy s kurátorem - soboty 14-16 hod od 5. 3. do 21. 5. 2016
Plánované besedy s žáky Masarykovy ZŠ
Filmový klub FK 21 - filmy s komentáři Strasti Otce vlasti, Největší Čech, celý dokument filmového kroužku
14.5. Slavnostní otevření NS Hol - komentovaná vycházka s archeology v den 700. výročí narození Karla IV.