Absolventské práce žáků 9. tříd

Vloženo: 1.3.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 1003x | Zatím neupraveno
Úroveň zvládnutí klíčových kompetencí ověřujeme u žáků 9. ročníku závěrečnou ročníkovou prací většího rozsahu, která se skládá z písemné práce a její prezentace.

Téma práce si žák zvolí do konce září z dané nabídky, nebo po konzultaci s učitelem navrhne téma vlastní. Učitel návrh posoudí a poradí vhodné úpravy zadání. Žákem navržené téma může učitel zamítnout jako málo tvůrčí, neboť přednost má takové téma a jeho zadání, aby žáka vedlo nejen k zpracování informací /opisování z pramenů/, ale i k tvůrčí činnosti: návštěvě nějakého místa, jednání s lidmi, zapojení vlastní zkušenosti a záliby, pořízení vlastních fotografií, vypracování ankety, pokusu apod.

Téma zpracuje v zadaných termínech. Práce je přičleněna k některému předmětu a její hodnocení se zahrnuje do hodnocení prospěchu v tomto předmětu, tj. ovlivňuje známku na vysvědčení v 2. pololetí 9. třídy. Pokud žák absolventskou práci neodevzdá, klasifikace předmětu se odkládá, žák bude dodatečně hodnocen v rámci opravných zkoušek na konci hlavních prázdnin.

Více informací o hodnocení absolventských prací žáci dostanou se zadáním a také je obsahuje náš ŠVP na str.180 v kapitole 6.2.6.

Důležité údaje:

odevzdání konceptu /první verze/: 1. dubna 2015

konečné odevzdání práce : 23. května 2015

veřejná prezentace : 17. června 2015

Vzhledem k tomu, že je to dlouhodobá práce zadaná s dostatečným předstihem, jsou termíny konečné, krátkodobá nemoc žáka neomlouvá, při žákově absenci je třeba písemnou práci do školy poslat.  Pokud bude žák nemocný v době veřejné prezentace, splní tuto povinnost v náhradním termínu.

RODIČE PROSÍME, aby pomohli dětem tím, že se budou o jejich práci ZAJÍMAT /ne ji psát/, že budou průběžně zjišťovat, co už potomek udělal, bavit se s ním o té práci.