Zápis ŠR ze dne 20.4.2015

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 884x | Zatím neupraveno

Přítomni: Karla Jakob Čechová, Květoslava Bělohubá,Zdeňka Soukupová, Kateřina Nádvorníková, Radka Hofmannová, Petra Brožová

Hosté: Miroslav Kurka

Program:

1)   Představení nových členů

2)   Volba předsedy ŠR

3)   Elektronická žákovská knížka – upřesnění a rozšíření modulu o eletr.třídní knihu

4)   Zajištění smluvního partnerství s VOŠ a SŠ zdravotnickou P4 – metodická pomoc a edukace

5)   Provoz ŠJ v období hlavních prázdnin 2015-09-21

6)   Vyhlášení ředitelského volna

7)   Provoz ŠJ v období hlavních prázdnin 2015 – viz.minulý zápis

8)   ŠPP Školní poradenské pracoviště

9)   „Kolárna 230“

10)  Humanitární akce UNICEF – panenky

11)  Nápojové automaty

12)  Volby do ŠR – prošlé mandáty

13)  Závěr

----------------------------------------------------------------------------------

1)   Karla Jakob Čechová přivítala přítomné a představila novou členku rady pí.Zdeňku Soukupovou.

2)   Členové ŠR zvolili jednohlasně předsedu ŠR

3)   Ředitel školy Mgr.Kurka informoval členy o tom, že vzhledem k technické náročnosti dojde k časovému posunu v předpokládaném harmonogramu realizace s tím, že během jarních měsíců 2015 dojde k nákupu HW a SW a proškolení pracovníků se zahájením zkušebního provozu a od 1.9. by se přešlo na provoz ostrý, tzn.elektronickou komunikaci.

ŠR vzala informaci na vědomí, souhlasí a doporučuje podniknout nezbytná technická opatření, vč. nákupu SW a služeb souvisejících tak, aby od 1.9. byl zajištěn plný provoz.

4) Ředitel školy Mgr.Kurka uzavřel s výše uvedenoou školou dohodu na spolupráci při zkvalitnění služeb školního stravování. Dohoda je platná od konce šk.r. 2014-15 s možností prodloužení na další školní roky na základě vyhodnocení.

Pod vedením kvalifikovaného nutričního terapeuta bude prověřena v průběhu 2.pololetí šk.roku 2014-15 příprava jídelníčku a technologie zpracování stravy v obou jídelnách školy. současně budou nastavena pravidla pro dietní stravování v rámci splnění podmínek novely vyhlášky o školním stravování.Tato opatření budou mít dopad na zvýšení provozních nákladů školy – dokup nádobí, dohoda o spolupráci s nutričním terapeutem, školení personálu jídelen aj.

V rámci edukativního programu budou žáci všech tříd 1.-9.ročníku seznámeni formou semináře cedeného studenty VOŠ se zásadami zdravé výživy a problémy nadváhy, anorexie apod.

ŠR vzala informace ředitele školy na vědomí a souhlasí s dohou o uzavření spolupráce s VOŠ. Zároveň doporučuje připravit podmínky pro možnost dietního stravování i přes zvýšení provozních nákladů.

5)  Na schůzce ředitelek MŠ bylo dohodnuto, že z důvodů stavebních prací, které budou v MŠ Rohožník a MŠ Sedmikráska probíhat, budou v období od 1. Do 23.7. v provozu MŠ SLuníčko a 1.MŠ Čentická. Z toho vycází povinnost zajistit stravování v ŠJ Polesná. Ředitel školy upozornil na případnou kolizi s čerpáním dovolených pracovnic ŠJ.

ŠR vzala informace na vědomí a shodla se na tom, že jiné řešení není, tzn., že vařit o provozu v MŠ se bude vařit v ŠJ Polesná.

6)  Ze stavebně technických a organizačních důvodů ( zahájení přestavby prostor na učebnu v areálu Polesnáa stěhování 5tříd-vybavení z budov čp.230 do čp.1690-vynucený přesun z prostorových důvodů) vyhlašuje ředitel školyv souladu s §24, č.2 školského zákona č.561/2004 Sb. V platném znění) na pondělí 29.6. a úterý 30.6.2015 ředitelské volno. Vysvědčení bude žákům vydáno v pátek 26.6.2015. Informace bude předána zřizovateli a bude oznámena rodičům na třídních schůzkách dne 21.4. a bude zveřejněna na webových stránkách školy.v sekci aktuality a organizace školního roku.

ŠR vzala informaci na vědomí bez námitek.

7)  Ředitel školy zajistí v období od 1.do 23.7. provoz školní jídelny pro MŠ Sluníčko a 1.MŠ Čentická

8)  Školní poradenské pracoviště ŠPP

Na základě žádosti školy a intervence MÚ Praha 21 byla škole zajištěna dotace ve výši 200.000,-Kč na jeho provoz v období, kdy končí Grant OPPA, tzn. od  března do konce školního roku 2014-15. Částka kryje mzdy následovně: 2x školní psycholog na 0,75 úvazku a 2x speciální pedagog na 0,5 úvazku.    Zástupce zřizovatele K.J.Čechová seznámila členy o krocích, které ke stálému udržení ŠPP koná, o výsledcích bude členy ŠR informovat na příším jednání ŠR.

ŠR se shodla na podpoře zachování činnosti ŠPP a pověřuje Karlu Jakob Čechovou o prověření možnosti získání trvalých finančních prostředků pro školního psychologa.

9) Ředitel školy požádal členy ŠR o souhlasse zrušením režijního polatku 100,-Kč/šk.rok, který byl v minulém období vyžadován jako kompenzace nákladů od přihlášených uživatelů „kolárny“. Zachována by potom zůstala pouze vratná záloha naklíč od branky (100,-Kč jednrázově) a plná úhrada nového klíče při ztrátě.

ŠR s návrhem řediele školy souhlasila.

10) Ředitel školy informoval členy ŠR o změně přístupu k této akci. Na návrh členů pedagogické rady navrhl v příštím šk.roce tuto akci rozšířit i na další dobročinné organizacev ČR se zaměřením na podporu nemocných dětí.

ŠR s návrhem pana ředitele souhlasila.

11)Ředitel školy doporučil zachovat nápojové automaty ve škole do doby upřesnění MŠMT.

ŠR souhlasila.

12) Ředitel školy upozornil na nutnost zvolit na příštím jednání nové členy ŠR z řad rodičů a pedagogů z důvudů vypršení doby jejich mandátů.

ŠR souhlasila a pověřila pana ředitele připravit návrhy nových členů.

13) Karla Jakob Čechová navrhla termín příštího jednání ŠR 23.6. v 19 hod.