Zápis ŠR ze dne 11.2.2015

6. Školní poradenské pracoviště

7. Závěr

1. Přivítání členů školské rady a ředitele školy

Květoslava Bělohubá přivítala přítomné a konstatovala, že je omluvena pouze paní Radka Hofmannová. Přítomné členky ŠR konstatovaly, že rada není usnášení schopná. Jednání je tedy vedeno pouze jako informativní. Zároveň byl dohodnut termín příštího zasedání ŠR.

2. Výsledek zápisu do prvních tříd – školní rok 2015 – 2016

Pan ředitel informoval, že žádost o přijetí na naši školu podalo celkem 178 žadatelů. Z toho 7 má bydliště mimo Újezd nad Lesy. Posledně uvedeným bude žádost zamítnuta z kapacitních důvodů. Zápis není dokončen. Na základě existujících podkladů lze předpokládat, že k 1. září 2015 nastoupí do prvních tříd cca 160 žáků, kteří budou umístěni do 6 tříd.

3. Elektronická žákovská knížka

Vzhledem k technické náročnosti dojde k časovému posunu v předpokládaném harmonogramu realizace s tím, že během jarních měsíců roku 2015 dojde k nákupu HW a SW i proškolení pracovníků, včetně zahájení zkušebního provozu. Ostrý provoz (elektronická komunikace) bude pravděpodobně zahájen od 1. září 2015.

4. Zkvalitnění služeb školního stravování

Ředitel školy informoval přítomné, že uzavřel dohodu s VOŠ a SŠ zdravotnickou P4 ve věci spolupráce při zkvalitnění služeb školního stravování. V rámci edukativního programu budou žáci všech tříd 1. – 9. ročníku seznámeni formou semináře vedeného studenty VOŠ se zásadami zdravé výživy a problémy nadváhy, anorexie apod.  Dohoda je platná do konce šk. roku 2014-15 s možností prodloužení na další šk. roky na základě vyhodnocení a zkušenosti.

5. Provoz školní jídelny v období hlavních prázdnin 2015

Ředitel školy informoval, že dle vyjádření ředitelek MŠ budou tyto pravděpodobně v provozu od 1. do 23. července 2015. Z toho vyplývá povinnost zajistit pro ně stravování naší školní jídelnou. Upozornil též na možnou kolizi uvedené povinnosti s potřebou čerpat dovolené pracovnicemi ŠJ (v polovině srpna nastupují pracovnice ŠJ na úklidy a přípravu kuchyní). Nebude tedy dostatek volných dní pro čerpání jejich dovolených.

6. Školní poradenské pracoviště

Jeho činnost byla zahájena 1. září 2014 a v březnu t.r. má být ukončena. S ohledem na dosavadní velmi dobré výsledky probíhají jednání s cílem prodloužit jeho působení na škole.

7. Závěr

Květoslava Bělohubá připomněla termín příštího zasedání, které se bude konat dne 20. dubna 2015 od 19 hod.v budově ZŠ a poděkovala kolegům za účast.

Zapsala: Květoslava Bělohubá