Zápis ŠR ze dne 8.12.2014

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 879x | Zatím neupraveno

Přítomni:    Květoslava Bělohubá, Radka Hofmannová, Kateřina Nádvorníková, Petra Brožová

Omluveni:  Tomáš Vlach, Jan Slezák

Hosté:         Miroslav Kurka, ředitel školy

Program:

1) Přivítání členů  ŠR a ředitele školy

2) Začlenění projektu EKOŠKOLA do výuky

3) Elektronická žákovská knížka

4) Metoda CLIL do výuky

5) Indikátory hodnocení školy pro potřebu odboru školství úřad MŠ P21

6) Poděkování p. Vlachovi za jeho činnost předsedy ŠR

7) Zajištění vrátného v budovách 230 a 1690od 1.1.2015 na celý úvazek

8) Diskuse

9) Závěr

ad 1)    Přivítání členů školské rady a ředitele školy

S ohledem na nepřítomnost předsedy ŠR bylo dohodnuto, že jednání ŠR povede paní Radka Hofmannová, která zároveň sepíše zápis z něj. Paní Hofmannová přivítala přítomné a konstatovala, že ŠR je usnášení schopná i vzhledem k absenci obou zastupců za zřizovatele.

Návrh usnesení : ŠR v souladu s usnesením z jednání ŠR dne 6.10.2014 schválila výroční zprávu školy za rok 2013-14 zaslanou ředitelem školy on-line, de jure ke dni 15. 11. 2014

ad  2)  Začlenění projektu EKOŠKOLA do výuky

Projekt Ekoškola je využíván na škole již řadu let s tím, že nebyly naplňovány všechny požadavky na jeho úplné splnění. V letošním roce se škole přihlásila k projektu přihlásila oficiálně a splnění kritérií považuje za jeden z hlavních úkolů šk. roku.

Návrh usnesení : ŠR vzal a na vědomí informaci ŘŠ o formální přihlášce školy k plnění projektu Ekoškola a jeho začlenění v rámci Environmentální výchovy do ŠVP a jeho plnění doporučuje

ad 3) Elektronická žákovská knížka

ŘŠ předložil ŠR návrh na zavedení elektronické žákovské knížky pr třídy 3.- 9. ročníku. Jedná se o přikoupení modulu do programu Bakaláři a rozšíření komunikace s rodiči o elektronickou platformu. Harmonogram je následující :

* během prosince 2014 zajistit SW vybavení, instalaci a základní seznámení s programem pro pedag.sbor, seznámení se s podmínkami a technikou doplňování dat do programu

* prosinec 2014 – leden 2015 … posílit technické vybavení pracovišť tak, aby provoz užívání SW bylo bezproblémové

* leden 2015 ….. zahájení zkušebního provozu, od 2. pololetí platforma plně funkční

* v případě, že techniké podmínky neumožní zahájení ostrého využívaní od 1.2.2015, realizovat

tuto změnu nejpozději od 1.9.2015

Návrh usnesení : ŠR vzal a na vědomí informaci ŘŠ o možnosti zavedení elektronické komunikace s rodiči formou On-line ŽK, návrh shcvaluje a doporučuje ŘŠ podniknout nezbytná technická opatření, vč. nákupu SW a služeb souvisejících.

ad 4) Metoda CLIL do výuky

ŘŠ navrhuje ŠR využití metody CLIL ve výce od 1. 9. 2015 s tím, že je nezbytné zahájit přípravu již nyní. Jednalo by se o výuku TV a VV na II. st. školy v 6. třídách a o případné rozšíření i na třídy I. st.

K tomu by v únoru 2015 bylo zajištěno proškolení pedag. sboru a vyškolení lektorů z vlastních řad.

Návrh usnesení : ŠR vzal a na vědomí informaci ŘŠ o možnosti zavedení metody CLIL do výuky naostro od šk. roku 2015-16 a s jejím zavedením souhlasí.

5) indikátory hodnocení školy pro potřebu odboru školství úřad MŠ P21

ŘŠ informoval členy ŠR o opakované výzvě Bc. Hájkové o vyžadování této zprávy od ŠR.

Návrh usnesení : ŠR vzala na vědomí informaci ŘŠ a pověřuje projednat záležitost s pí Hájkovou v co nejkratším termínu.

ad 6) Poděkování p. Vlachovi za jeho činnost předsedy ŠR

ad 7) Zajištění vrátného v budovách 230 a 1690 od 1.1.2015 na celý úvazek

ad 8) V  diskusi byl projednán možný monitoring školy a okolí příšlušníky policie se psem, z důvodu možnosti výskytu omamných látek. Ředitel školy byl požádán ŠR , zda je toto možné a na příštím jendání ŠR bude toto řešeno dále a tento požadavek bude předložen zřizovateli školy.

Dále je potřeba řešit s místním úřadem dopravní situaci v okolí obou budov škol- jedná se zejména o ranní  parkování vozidel, přivážejících děti do školy, na nevhodných místech - zastávky školního autobusu u obou budov, chodník u cukrárny Beruška.

U přechodu přes ulici Staroklánovická  se občas stane, že zde není hlídka městské policie a přechod není osvětlen!

Na příští jednání ŠR by bylo vhodné, kdyby přišli zástupci místního úřadu.

ad 9) Závěr

Paní  Hofmannová poděkovala za účast a stanovila příští termín zasedání ŠR na pondělí 9.2.2015 od 19:00 hod. na adrese Polesná 1690.

Zapsala Radka Hofmannová