Zápis ŠR ze dne 6.10.2014

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 812x | Zatím neupraveno

Přítomni:       Květoslava Bělohubá, Radka Hofmanová, Petra Brožová, Kateřina Nádvorníková, Tomáš Vlach

Nepřítomni:   Jan Slezák

Hosté:            Miroslav Kurka, ředitel školy

Program:

1.  Přivítání členů školské rady a ředitele školy

2.  Úpravy školního řádu

3.  Schválení výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 (dále jen VZ)

4.  Projednání a doporučení kritérií pro přijímání dětí k povinné šk. docházky  pro  šk. r. 2015-16

5.  Různé

6.  Závěr

1.  Přivítání členů školské rady a ředitele školy

Předseda ŠR MVDr. Tomáš Vlach přivítal přítomné. Konstatoval, že rada je usnášení schopná.

2.   Úpravy školního řádu pro šk. rok 2014-15

Návrh změny textu v bodě 3. 7 a 3. 8 stávajícího šk. řádu č.j. 427-2014

3.7    K odkládání svršků, obuvi a drobných osobních věcí je žákovi přidělena zamykatelná šatní skříňka (není určena k odkládání brašen, bruslí, koloběžek aj. rozměrných předmětů; jejich příp. uložení lze je nutno dojednat s TU nebo školníkem). Písemná dohoda stanovuje upřesňuje podmínky jejího využívání. V pátek a den před prázdninami je žák povinen skříňku zcela vyklidit a nechat ji odemčenou pro možnost jejího úklidu. Uložené věci si odnáší.

V prostoru šaten mohou žáci pobývat jen po dobu nezbytně nutnou na převlékání, přezouvání nebo vyzvednutí osobních věcí ze skříňky, příp. zajištění si nápoje z automatu.

3.8    Ztrátu klíče od šatní skříňky žák hlásí neprodleně školníkovi. Zhotovení nového klíče žák uhradí, klíč zajistí škola. Při zapomenutí klíčku otevře před první vyučovací hodinou žáka skříňku na požádání školník. Do doby vydání náhradního klíčku si žák uzamyká věci do skříňky  kamaráda.

Stávající text – černě;  nahrazující text -  červeně vyznačeno odstranit, fialově doplnit

Usnesení: ŠR souhlasí s předloženým návrhem úprav školního řádu dle textu a souhlasí s nimi, s platností od 13. 10. 2014

3.  Schválení výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 (dále jen VZ)

Ředitel školy navrhuje zaslat text výroční zprávy o činnosti školy za školní rok 2013/2014 členům ŠR v elektronické podobě do 15. října 2014. Členové ŠR se se zprávou seznámí a zašlou případné dotazy či připomínky zpět řediteli, případně vyjádří svůj souhlas se zprávou - odsouhlasení. V případě připomínek zašle ředitel stejným způsobem komentář či doplnění a členové ŠR opět vyjádří své stanovisko. Zákonná lhůta na schválení VZ je 30 dní.

Usnesení:  ŠR souhlasí s předloženým návrhem schvalování VZ dle textu a souhlasí s ním.

4.  Projednání a doporučení kritérií pro přijímání dětí k povinné šk. docházce pro šk. r. 2015-16

Ředitel školy navrhuje potvrdit stávající kritéria a doporučit je ke schválení radě MZ, tj. :

1.) Dítě splňuje zákonné podmínky pro zahájení povinné školní docházky … viz § 36 zákona č. 561/2004

2.) Dítě, žádající o přijetí má trvalé bydliště v Praze-Újezdu nad Lesy, příp. je prokazatelně doloží do     30. 8. 2015 ředitelství školy.

Upozornění pro žádající rodiče:

V případě odlišného trvalého bydliště dítěte od trvalého bydliště obou zákonných zástupců bude postupováno v součinnosti s OSPOD úřadu MČ Praha 21  … prověření situace z hlediska zajištění péče o dítě.

3.) Ředitel školy má pravomoc v ojedinělých a závažných případech udělit výjimku  z kritéria 2)

Usnesení:  ŠR souhlasí s předloženým návrhem kritérií pro přijímán žáků k povinné šk. docházce a doporučuje je radě MZ k odsouhlasení.

5. Různé

Dotaz p. Hofmanové na funkci vrátného na 1. a 2. st. ZŠ (pracovní doba a náplň) – ředitel školy vysvětlil

6. Závěr

Předseda ŠR stanovil termín příštího zasedání na 8. prosince 2014 od 19 hod. v budově ZŠ a poděkoval přítomným za účast.

Zapsala Kateřina Nádvorníková