Zápis ŠR ze dne 23.9.2013

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 897x | Zatím neupraveno

Přítomni:        Květa Bělohubá, Radka Hoffmanová, Petra Brožová, Kateřina Nádvorníková, Tomáš Vlach

Omluveni:      Jan Slezák

Host:              Miroslav Kurka, ředitel školy

Program:

1. 1.      Přivítání členů školské rady a ředitele školy
  2. 2.      Navýšení kapacity školy
  3. 3.      Kritéria zápisu do 1. tříd pro šk. rok 2014/15
  4. 4.      Úpravy školního řádu
  5. 5.      Výroční zpráva o činnosti školy za šk. rok 2012/13
  6. 6.      Různé
  7. 7.      Závěr

1. Přivítání členů školské rady a ředitele školy

Předseda ŠR MVDr. Tomáš Vlach přivítal přítomné. Konstatoval, že rada je usnášení schopná.

2. Navýšení kapacity školy

Ředitel  školy  vystoupil s podkladovým materiálem pro radu MČ o navýšení kapacity školy.. Seznámil členy ŠR s údaji  o současném stavu  počtu  žáků  na  ZŠ  i výhledem  na   šk. r. 2014/15 a dále (data vycházející z demografické studie MČ). Návrhy k navýšení kapacity

k 1. 9. 2015 jsou přístavba budovy 1690, umístění „kontejnerů“ do prostoru areálu Polesná, zvýšení počtů žáků ve třídách na max. 34 žáků (30 + 4 výjimka zřizovatele).

Závěr: ŠR vzala na vědomí materiál předkládaný ŘŠ zřizovateli – Navýšení kapacity ZŠ – výhled pro roky 2014/15, 2015/16 a dále, kde údaje vycházejí z demografické studie MČ. ŠR nesouhlasí s možností zřizovatele plošně navyšovat kapacitu jednotlivých tříd výjimkou na 34 žáků a bude podporovat navýšení kapacity školy přístavbou, příp. jiným řešením.

3. Kritéria zápisu do 1. tříd pro šk. rok 2014/15

Ředitel školy zašle kritéria zápisu do 1. tříd pro šk. rok 2014/15 všem členům ŠR v elektronické podobě. Případné připomínky či nejasnosti budou řešeny stejným způsobem. Ke schválení dojde následně.

4. Úpravy školního řádu č. j. 599 – 2013

ŠR vzala na vědomí informaci ŘŠ o provedení dvou oprav ve šk. řádu č. j. 599 – 2013 na základě zjištění ČŠI. Jednalo se o opravy textu:

1. V kapitole 6.8. Hodnocení žáka na vysvědčení – v části „celkové hodnocení žáka“  byl opraven chybný výraz d)nehodnocen, v části … na konci 2. pololetí, na správné …na konci 1. pololetí
  2. V kapitole 6.2. Zásady hodnocení a sebehodnocení žáka byl vymazán odstavec týkající se převodu slovního hodnocení do klasifikace, neboť tento byl shodně uveden ještě v kapitole 6.7., kde tento text zůstal zachován v plném znění

Závěr: ŠR schvaluje takto opravený školní řád č.j. 599 – 2013 jako platný pro šk.r. 2013/14

5. Výroční zpráva o činnosti školy za šk. rok 2012/13

ŠR akceptuje návrh ŘŠ na zaslání VZ v elektronické podobě všem členům ŠR k vyjádření nejpozději do 15. 10. 2013. Případné připomínky či nejasnosti budou řešeny stejným způsobem. Výsledné stanovisko, tj. schválení či neschválení VZ, zašle předseda ŠR řediteli školy rovněž elektronicky.

6. Různé

- Dotaz p. Brožové na nutnost přecházení  na TV z 1.st. na 2.st. ZŠ, upozornila na nevhodně zvolený rozvrh hodin (hodina Aj zařazena po Tv na 2.stupni ZŠ)

ŘŠ seznámil členy se situací, rozvrh hodin se bude měnit v pololetí s přihlédnutím na tyto skutečnosti.

7. Závěr

Předseda ŠR stanovil termín příštího zasedání na 25. listopadu 2013 od 19 hod. v budově ZŠ a poděkoval přítomným za účast.

Zapsala Kateřina Nádvorníková