Zápis ŠR ze dne 14.1.2013

Vloženo: 22.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 842x | Zatím neupraveno

Přítomni: Tomáš Vlach, Kateřina Nádvorníková, Květa Bělohubá, Radka Hofmannová, Petra Brožová, Barbora Diepoltová

Hosté: Miroslav Kurka (ředitel školy), Pavel Roušar (starosta MČ Praha 21) - pouze u bodu č.2

Program:

1. Přivítání a seznámení s obsahem jednání

2. Představení projektu - Besedy starosty ve škole (host starosta MČ)

- po představení projektu panem starostou proběhla diskuze, kde všichni členové ŠR prezentovali svůj názor k uvedenému projektu

- ŠR vzala na vědomí zprávu ČŠI (výsledek šetření stížnosti anonymního stěžovatele)

Závěr: V tuto chvíli je tento pilotní projekt uzavřený, v nejbližší době bude probíhat vyhodnocení projektu pedagogy na pedagogické radě školy.

Návrh ředitele školy o případné další podobě projektu bude předložen na příštím jednání ŠR.

3. ŠR projednala zvýšení poplatku za pobyt dítěte ve ŠD na 300 Kč/měsíc.

Návrh byl přijat jednomyslně (pro 6, proti 0, zdržel se 0)

4. ŠR vzala na vědomí informaci ředitele školy o podání "Projektu na školní poradenské centrum - OPPA".  Jedná se o přítomnost školního psychologa ve škole.

5. ŠR projednala stížnost p. učitelky Maryškové z 12.12.2012 a schválila odpověď na tuto stížnost, kterou zašle písemně předseda ŠR.

Návrh odpovědi: ŠR není schopna vyšetřovat, jaké množství kopií a kým bylo zhotoveno, ani jak byly zaúčtovány. Pokud přetrvávají vaše pochybnosti a máte podezření, že dochází k porušování platných právních předpisů, obraťte se na příslušné státní orgány. Totéž platí o zpochybnění výsledku auditu.

Návrh byl přijat jednomyslně (pro 6, proti 0, zdržel se 0)

6. ŠR projednala stížnosti pí Lamešové z 16.12.2012 a schválila odpověď na tuto stížnost, kterou zašle písemně předseda ŠR.

Závěr: na podněty a stížnosti odpovídá předseda nebo pověřený člen po projednání na schůzi ŠR. Odpověď před odesláním rozešle emailem členům a zapracuje případné připomínky. Následně opět rozešle k odsouhlasení atd. Pokud budou připomínky pro odpovídajícího či některého ze členů neakceptovatelné a nedomluví se s připomínkujícím na kompromisu, bude se o definitivním znění odpovědi hlasovat na příští schůzi ŠR (většina přítomných, při sudém počtu má rozhodující hlas předseda).

Důvod: z časových důvodů není reálné odhlasovat definitivní znění odpovědí na první schůzi, kde se projednávají

Návrh odpovědi na stížnost pí. Lamešové: jednalo se o soukromou korespondenci pí Brožové, na podněty a stížnosti odpovídá předseda nebo pověřený člen po projednání na schůzi ŠR. Pokud vznikl dojem, že pí. Brožová odpovídá za ŠR, jedná se o nedorozumění.

Návrh byl přijat jednomyslně (pro 6, proti 0, zdržel se 0)

7.   ŠR projednala pravidla komunikace mezi členy školské rady - zejména připomínkování a schvalování zápisu z jednání, svolávání schůze ŠR.

Závěr: zápis z jednání odeslat všem, připomínky posílají členové předsedovi, ten doporučí znění změn v zápisu, konečná verze je odeslána všem členům.

Pokud bude mít některý člen další připomínky, projednají se na schůzi ŠR a případná změna zápisu a její znění se schválí hlasováním (většina přítomných při sudém počtu má rozhodující hlas předseda).

Schůzi svolává předseda jednou za 2 měsíce. Pokud si přeje některý ze členů svolat schůzi v mimořádném termínu, obešle členy emailem s návrhem termínu a schůze se koná, pokud s termínem souhlasí 5 a více členů. Veškerá emailová komunikace mezi členy ŠR, týkající se ŠR se odesílá všem členům.

Návrh byl přijat jednomyslně (pro 6, proti 0, zdržel se 0).

Zapsala: Barbora Diepoltová