Zápis ŠR ze dne 26.9.2012

Vloženo: 19.2.2016 | Autor: administrator | Zobrazeno: 60305x | Zatím neupraveno

Zápis z 1. zasedání školské rady při Masarykově ZŠ P – 9 Újezd nad Lesy konaného dne 26. 9. 2012

Přítomni: Barbora Diepoltová, Květa Bělohubá, Kateřina Nádvorníková, Petra Brožová, Radka Hofmannová, Tomáš Vlach

Hosté:Miroslav Kurka, ředitel školy

1. 1. Přivítání a představení nových členů školské rady
  2. 2. Volba předsedy školské rady
  3. 3. Kalendář pravidelných jednáních
  4. 4. Dokumenty ke schválení
  5. 5. Různé
  6. 6. Diskuse

__________________________________________________________________________________

1.Přivítání a představení nových členů školské rady

Ředitel školy Miroslav Kurka  přivítal a představil nové členy Školské rady ( dále jen ŠR).

2. Volba předsedy školské rady

Členové ŠR jednohlasně zvolili předsedou ŠR Tomáše Vlacha, který funkci přijímá.

3.  Kalendář pravidelných jednáních

ŠR se dohodla na pravidelných jednáních vždy druhou středu sudého měsíce v 18.30 ve školním klubu, Polesná 1690. V případě potřeby jsou členové připraveni  k jednání v dalších termínech.

4.   Dokumenty ke schválení

4.1.  Školní řád

Ředitel školy zašle školní řád všem členům ŠR v elektronické podobě. Ti se obeznámí s obsahem škol.řádu, budou jej připomínkovat, ke schválení škol.řádu dojde násládně  .

4.2.  Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2011/2012

Ředitel školy zašle výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2011/2012 členům ŠR v elektronické podobě do poloviny října 2012. Členové ŠR se se zprávou seznámí a případné dotazy či připomínky budou zasílat p. řediteli zpět. ŠR projedná a případně schválí výroční zprávu následně.

5.  Různé

5.1. Problematika znečišťování okolí školy – ochrana majetku

Ředitel školy uvedl problematiku častého znečišťování bezprostředního okolí školy (rozbité lahve, odpadky, atd. ) a ničení školního majetku  mladistvými výtržníky.

ŠR navrhuje zvýšení monitoringu okolí školy (budovy I., II. stupně ZŠ) pomocí bezpečnostních kamer, efektivnější zapojení městské policie. Dále navrhuje zvážení možnosti zapojení pracovníků nízkoprahových center (např. občanské sdružení Neposeda) do práce s mládeží v naší městské části.

5.2.  Zajištěná stanoviště pro jízdní kola v areálu školy – Staroklánovická 230

Ředitel školy předložil záměr na zbudování zajištěného stanoviště pro jízdní kola v areálu

I. stupně ZŠ. Celkové náklady činí 25 900 Kč. Je předpokládáno, že polovinu výloh by hradili uživatelé, případně bude usilováno o získání sponzorských darů, o druhou polovinu by byl žádán zřizovatel. ŠR návrh podporuje.

5.3.  Organizace tříd v ročnících, hodnocení v 1. a 3. čtvrtletí

Ředitel školy seznámil ŠR s rozřazováním žáků prvního a šestého ročníku do třídních kolektivů, které se provádí podle jejich abecedního pořadí. Je přihlíženo k vyrovnanému celkovému počtu chlapců a dívek v jednotlivých třídách a rovnoměrnému rozdělení žáků se spec.vzděl.potřebami.

V případě vhodných podmínek (min. tři třídy) v šestém ročníku může být vytvořena jedna třída složená ze žáků s lepšími studijními výsledky. Jestliže dojde k vytvoření této třídy, ředitel školy je povinen včasně zveřejnit veškeré související informace a kritéria přijetí.

Při hodnocení v 1. a 3. čtvrtletí mohou být kromě stupnice známek 1, 2, 3, 4, 5 použita i zpřesňující znaménka mínus, lomeno a plus.

5.4.  Podnět rodičů – Návrh na uspořádání ankety

Paní Lamešová se obrátila na ŠR s žádostí o uspořádání ankety mezi rodiči (anketní témata: Vstup do vestibulu I.st., Začátek vyučování v 8.00).

ŠR  není obeznámena s větším zájmem o tuto aktivitu, doporučuje proto paní Lamešové uspořádat petici mezi rodiči žáků Masarykovy ZŠ. V případě nashromáždění nadpolovičního počtu hlasů, se bude ŠR žádostí paní Lamešové dále aktivně zabývat.

5.5.  Podnět Mgr. Maryškové

ŠR bylo přečteno celkové znění dopisu Mgr. Maryškové, která žádá o prošetření financování kopírování ve škole. Ředitel školy se vyjádřil k probíhajícímu finan. auditu.

ŠR navrhuje vyčkat na výsledky finančního auditu a rovněž doporučuje p.  řediteli porovnat stav kopírek proti nákladům.

6.  Diskuse

-   Dotaz na vybavenost kabinetů ZŠ

Ředitel školy vysvětlil financování a nákup pomůcek, učebnic.

-   Dotaz na školu v přírodě – II.stupeň

Ředitel školy objasnil postup objednání pobytu a vybírání záloh.

Zapsala:           Kateřina Nádvorníková