Pondělí 25.09.2017
Ovocný nápoj,mléko
Úterý 26.09.2017
Hrstková se zeleninou
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Sekaná pečeně, Brambory maštěné máslem,kyselá okurka,ovoce
Ovocný nápoj
Středa 27.09.2017
Květáková
Vepřová pečeně, Špenát, Bramborové knedlíky
těstovinový salát s tuňákem,pečivo
Ovocný nápoj,mléko

Újezdské muzeum

Vloženo: 3.3.2016 | Autor: admin | Zobrazeno: 2019x

Posláním Újezdského muzea je naplňovat motto: Proměny pražské periferie. To znamená, že základem jeho trvalé expozice je prezentace exponátů ze života tří původně malých obcí od konce 19.stolení do současnosti – Újezdu nad Lesy, později připojeného Blatova, a Nové Sibřiny, části obce Sibřina. Za jedno století se tak z konglomerátu několika set venkovských obyvatel stala městská část Praha 21 – Újezd nad Lesy  s více jak 10 000 obyvateli.

Muzeum zahájilo svou činnost po schválení zastupitelstvem MČ Praha 21 v přízemí budovy Masarykovy ZŠ 28.října 2004, kde byla uvolněna jedna třída na výstavní prostor s téměř 50 m2. Muzeum bylo vybaveno deseti moderními skleněnými vitrínami, dále dostatečným počtem židlí i zapůjčeným klavírem pro pořádání příležitostných  koncertů a hudebním doprovodem při vernisážích. V průběhu dvou let existence muzea bylo získáno formou darů od řady občanů značné množství exponátů – pan Milan Zeman věnoval téměř celý rodinný archiv z kulturní a sportovní činnosti vlastní i svého otce, pan Němec archivní materiály svého tchána – bývalého starosty obce Jana Kylara (1931-1947). Proto mohla být 11. listopadu 2006 otevřena  stálá expozice jednoho století života nejvýchodnější části Prahy. 28.října 2009 získalo muzeum pro svou činnost nové prostory v Polyfunkčním domě. Kromě materiálů vystavených ve stálé expozici jsou zajímavé předměty umístěny v archivu a depozitáři. Návštěvníky muzea je s plnou spokojeností kvitovaný dohled při návštěvních hodinách pana Rudolfa Vambery. Všichni členové Muzejní rady a externí spolupracovníci se střídají ve funkci kurátorů jednotlivých výstav dle svých zájmů, kromě stálé expozice se každoročně pořádá 4 - 5 výstav.

V rámci spolupráce se školou a ostatními újezdskými školnímí zařízeními vyhlašuje muzeum každoročně bienále literární a výtvarné soutěže pro děti od 3 do 15 let,  a pro dospělé. Vítězové jednotlivých kategorií a zúčastněná předškolní a školní zařízení získávají knižní poukázky na nákup knih ve zdejším Knihkupectví nad Lesy a v Romantice. Peníze poskytuje Úřad MČ Praha 21.

Stalo se v Újezdském muzeu tradicí, že žáci Masarykovy ZŠ výtvarně svými pracemi pod vedením pedagogických pracovníků přispívají k originální atmosféře výstav a vernisáže se neobejdou bez školních hudebních vystoupení.

Toulky českou minulostí

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 37x
Ve středu 21.6. se konala v Újezdském muzeu vernisáž výtvarné naučné výstavy Toulky českou minulostí. Erby, zbraně, historické postavy, obrázky z českých dějin, projekty o významných českých panovnících – to vše si připravili žáci šesti 4. tříd pod vedením paní učitelek E. Hegyiové, P. Viktorové, V. Němečkové, E. Lukešové, L. Rejmonové a pana učitele K. Nováka.

Újezd očima dětí

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 34x
Ve čtvrtek 18.5. se konala vernisáž výstavy „Újezd očima dětí“. Dětem a pedagogům byly za účast v soutěži předány poukázky do Romantiky na nákup výtvarných potřeb.

Voda živá

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 35x
V sobotu 8.4. se konala v Újezdském muzeu od 10 hodin vernisáž výstavy Voda živá. Na této výstavě je zastoupena obrázky i Masarykova ZŠ, tentokráte pracemi žáků 4. a 5. tříd, a II. stupně. Srdečně zveme žáky, rodiče, prarodiče a přátele naší školy. Ukázka prací viz. fotogalerie. Výstava potrvá do 13.5.2017.

Všude dobře, v Česku nejlépe

Vloženo: 6.8.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 34x
Ve středu 22. února se v Újezdském muzeu konala vernisáž výstavy prací žáků 4. tříd Masarykovy ZŠ "Všude dobře, v Česku nejlépe". Výstava je součástí projektu vlastivědy 4. tříd o České republice a přístupna bude veřejnosti do 1.4.2017.

Velikonoce

Vloženo: 29.3.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 615x